اخبار > بازدید اعضای ستاد طرح شفق از دفتر نمایندگی استان اصفهانبازدید اعضای ستاد طرح شفق از دفتر نمایندگی استان اصفهان

بازدید اعضای ستاد طرح شفق از دفتر نمایندگی استان اصفهان

اعضای ستاد مرکزی طرح شفق روز سه شنبه 30 آبان‌ماه از دفتر نمایندگی استان اصفهان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی طرح و اندیشه، در این بازدید که با حضور ابوالفضل چمنکار مدیر حوزه قائم مقام ،سعید حاج محمدی مدیر طرح برنامه ودبیر ستاد شفق، روح اله یکه دهقان مدیر عملیات ناحیه 2، عبداله زاده رئیس روابط عمومی و راحله فیض الهی کارشناس اداره برنامه‌ریزی و عضو ستاد طرح شفق از دفتر نمایندگی استان اصفهان صورت گرفت، جلسه ای به منظور بررسی عملکرد کارشناسان دفاتر اصلی و فرعی این استان در طرح مذکور برگزار شد.
برپایه این گزارش، در ابتدای این نشست حسین محسنی رئیس دفتر نمایندگی استان اصفهان ضمن خیر مقدم به اعضای ستاد مرکزی طرح شفق، در قالب آمار گزارشی از عملکرد این دفتر طی نیمه اول سال جاری که از رشد بسیار چشمگیری در میزان وصول و کارمزد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته برخوردار بود راارائه کرد .
وی مجموع رشد 7 ماهه عملکرد سال جاری دفتر اصفهان را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 210 درصد عنوان نمود .
رییس دفتر نمایندگی استان اصفهان در ادامه گفت: روند فعالیت های همکاران این دفتر با تلاش مضاعف آنان همچنان ادامه دارد به گونه ای که با اجرای طرح شفق از ابتدای مهرماه بیش از پنجاه درصد از پرسنل وارد این طرح شدند و پیش بینی می شود تا آخر آذرماه نیز بیش از هفتاد درصد به طرح ورود پیدا کنند ضمن اینکه از نظر تیمی هم دفتر اصفهان موفق شد در مهر ماه وارد طرح شود .
محسنی همچنین با اشاره به کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد دفتر نمایندگی استان، این عملکرد را نمایانگر استقلال مالی دفتر دانست و خاطر نشان کرد: این دفتر با اعمال راهبردهای مدیریتی از جمله استفاده از تجارب گذشته، تقویت هم افزایی سازمانی بین همکاران ،حضور پررنگ در کمیته‌های راهبرد استان و آسیب شناسی پرونده‌های کلان و... موفقیت های خوبی را بدست آورده است و در طرح شفق نیز با اقتدار ، بیش از پنجاه درصد از کارشناسان به اهداف تعیین شده دست یافته اند.
وی با تاکید بر تلاش مضاعف کارشناسان این دفتر و پیگیری های حضوری جهت وصول پرونده های مطالباتی ، استفاده از ابزارهای نوین در مذاکره ضمن حفظ کرامت مدیونین را از جمله دلایل موفقیت این دفتر دانست.
برپایه این گزارش در ادامه روح اله یکه دهقان مدیر عملیات ناحیه 2 با قدردانی از تلاش‌ مدیریت و کارکنان دفتر نمایندگی استان اصفهان، موفقیت های حاصل شده را نتیجه تلاش شبانه روزی همکاران خود در این دفتر دانست.
وی در ادامه توقع شرکت از استان اصفهان را بیش از عملکرد حال حاضر عنوان کرد و با توجه به رتبه اول این استان در زمینه وصول نقدی، خواستار تلاش بیشتر در این حوزه شد.
به گزارش روابط عمومی ابوالفضل چمنکار مدیرحوزه قائم مقام نیز در ادامه جلسه با ابرازخرسندی از حضور در جمع همکاران پرتلاش و ساعی دفتر نمایندگی استان اصفهان و ابلاغ مراتب قدردانی مدیرعامل و قائم مقام شرکت طرح واندیشه به همکاران این دفتر و همچنین اشاره به عملکرد مطلوب نیمه اول سال و نیزحضور مناسب دفتر نمایندگی اصفهان در کمیته راهبرد استان،خواستار تلاش بیشتر این دفتر در مقطع 09/30 /96شد.
بر پایه همین گزارش عبداله زاده رئیس روابط عمومی شرکت نیز در ادامه کارنامه موفق دفتر نمایندگی استان اصفهان را باعث مطرح شدن آن در اغلب جلسات و کمیته‌های راهبردی شرکت عنوان کرد.
وی با اشاره به تاسیس شرکت درسال 86 تصریح کرد: مجموعه طرح و اندیشه فراز و فرود های بسیاری را طی سال های فعالیت خود تجربه کرده است اما بدون شدن موقعیت کنونی شرکت از جهات مختلف از جمله در بعد مدیریتی و تعامل مثبت با بانک ملت بی نظیر است ، لذا ضرورت دارد همه ما از این فرصت استثنائی برای عرضه توانمندی های خود به نحو شایسته استفاده کنیم.
رئیس روابط عمومی طرح و اندیشه با تاکید بر این موضوع که مدیران ارشد شرکت منافع همکاران را به تناسب فعالیتی که انجام می دهند به بهترین شکل ممکن رعایت می کنند، افزود: انتظار می‌رود متعاقباً همکاران نیز نسبت به منافع سازمان حساس باشند و با پرهیز از حواشی و شایعه و ایجاد مودت و دوستی در میان خود، مجموعه را در دستیابی به اهداف تعیین شده یاری نمایند.
وی با تاکید بر اهمیت طرح‌های انگیزشی همچون طرح شفق در مجموعه بزرگ شرکت طرح و اندیشه، اجرای این طرح را بسیار مهم و حیاتی برشمرد و ابراز امیدواری کرد همکاران عملیاتی با تلاش مضاعف در تحقق اهداف ،کارنامه درخشانی را در آخر مقطع ارائه دهند.
سعید حاج محمدی:اولین گام در همه برنامه ریزی‌ها،اطلاع داشتن از آمار است.
بنابر گزارش روابط عمومی، سعید حاج محمدی دبیر ستاد طرح شفق نیز در این جلسه ضمن تشکر از حسین محسنی رئیس دفتر نمایندگی استان اصفهان در خصوص تسلط ایشان به آمار و عملکرد همکاران دفتر ، اظهار کرد: اولین گام در همه برنامه ریزی‌ها،اطلاع داشتن از آمار است.
حاج محمدی در ادامه افزود: طرح شفق بر اساس یک ضرورت و توسط یک اتاق فکرمتشکل از نخبگان شرکت طراحی شده است که می توان ادعا کرد نسبت به طرح‌های انگیزشی قبلی یک طرح جامع با یک جامعه هدف بزرگ‌تر است.
وی با تاکید بر این موضوع که در این طرح سعی شده است هر کارشناس متناسب با عملکرد خود یک گام به جلوحرکت کند ،توجه به وصول نقدی را به عنوان یکی از اهداف برنامه‌ریزی شده بانک ملت برای رسیدن به این مهم تبیین کرد.
وی افزود: در گذشته بدلیل عدم توجه در برنامه های عملیاتی شرکت به مقاطع بانک ، فاصله‌ زیادی میان دو مجموعه وجود داشته است که خوشبختانه با سیاست‌های جدید شرکت و توجه ویژه به مقاطع، تعامل مناسبی میان شرکت و بانک برقرار شده است.
دبیرستاد مرکزی طرح شفق اظهار کرد: معوقات بانکی مانند غده سرطانی است که دامن گیر نظام بانکی کشور شده است لذا نتایج حاصل از طرح های انگیزشی از جمله طرح شفق با هدف بازگرداندن منابع بلوکه شده بانک به چرخه اقتصاد و کمک به بهبود وضعیت نظام بانکی طراحی شده است.
حاج محمدی در این نشست از طرح انگیزشی کاملاً متفاوتی در سه ماهه آخر سال جاری خبر دادو تصریح کرد:در طرح آتی تلاش شده است مشکلات و ضعف های موجود در طرح شفق کاملاً مرتفع شود.
وی با اشاره به ضرورت استاندارسازی بانک ها در سطح کشور در راستای ایجاد شفافیت بیشتر در نظام بانکی بین المللی ، این امر را موجب سرازیر شدن پرونده‌های مطالباتی بیشتری به شرکت دانست.
دبیر ستاد طرح شفق همچنین خواستارتوجیه و تبیین بیشتر طرح شفق در سطح استان شد و بر وصول و پیگیری پرونده‌های زیر یک میلیارد ریال تاکید کرد.
گفتنی است در ادامه این نشست با معرفی هر یک ازکارشناسان دفتر نمایندگی استان اصفهان، عملکرد آن‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت و در پایان جلسه نیز با پرسش و پاسخ در زمینه طرح شفق و دیگر موارد مرتبط با عملیات وصول پایان یافت.

 

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦ زمان درج خبر:١٧:٠٩ شماره خبر:١٧٩٠ تعداد نمایش خبر:1315

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: