اخبار > هزینه‌های شرکت باید هدفمند باشدمدیرعامل شرکت در دومین نشست کمیته مدیریت هزینه‌ها:

هزینه‌های شرکت باید هدفمند باشد

هزینه‌های شرکت باید هدفمند باشد

دومین نشست کمیته مدیریت هزینه‌ها به ریاست سید مجتبی بیات معاون مالی و اقتصادی به عنوان رئیس این کمیته و با حضور آقایان محمدحسین سبزواری مدیرعامل شرکت، سعید عسگری قائم مقام مدیرعامل و مدیران واحدهای و عملیاتی عضو این کمیته صبح دوشنبه بیست‌ودوم مهرماه در سالن کنفرانس ساختمان شماره 5 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی؛ محمدحسین سبزواری مدیرعامل شرکت در آغاز این نشست با اشاره به اینکه باید در همه امور سازمانی از جمله در درآمدها و هزینه‌ها مدیریت مستمر داشته باشیم، گفت: هزینه‌های شرکت باید هدفمند باشد تا همه بتوانند به درستی و عدالت از آنها منتفع شوند.

وی افزود: در راستای بهره‌وری بیشتر، کلیه ارکان شرکت باید از منابع مالی، نیروی انسانی و سایر امکانات در اختیار با دقت و به درستی استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت تأکید کرد: قرار نیست فقط هزینه کنیم و نتیجه نگیریم؛ بلکه پیامد هر هزینه‌ای، باید دستاورد مثبت باشد.

بنابراین گزارش، محمد حسین سبزواری خاطرنشان کرد: از آنجاییکه درآمد شرکت طرح واندیشه تنها از محل وصول مطالبات که سخت‌ترین مشاغل بانکی است به دست می‌آید؛ بنابر این باید اقدامات ما همواره در راستای بهینه‌سازی هزینه‌ها باشد تا به نتایج قابل قبولی برسد.

سبزواری در ادامه سخنان خود گفت: تأکید بر مدیریت در هزینه‌ها، تلاش در جهت رعایت عدالت در پرداخت‌ها و بهینه مصرف کردن منابع است.

بر پایه همین گزارش؛ در این جلسه همچنین سعید عسگری قائم مقام مدیرعامل با اشاره به اینکه تشکیل کمیته مدیریت بر هزینه‌ها براساس سیاست گروه مالی ملت مبنی بر ضرورت نظام‌مند کردن هزینه‌ها انجام شده است، گفت: یکی از مباحث جدی در بحث مدیریت بر هزینه‌ها، نظارت مستمر است که انتظار می‌رود مدیران واحدها در همه سطوح، هزینه‌های واحد مربوطه را براساس سیاست‌های ابلاغی شرکت مدیریت نمایند.

عسگری گفت: یقیناً با اعمال مدیریت صحیح در هزینه‌ها، امکان تأمین منابع مالی لازم برای امور پرسنلی از جمله بخش رفاهی کارکنان بهتر و بیشتر انجام می‌شود.

برپایه این گزارش؛ پیرو اعلام قائم مقام مدیرعامل، مقررشد مدیران واحدهای ستادی و عملیاتی که در هزینه‌های واحد مربوطه افزایش داشتند دلایل افزایش را کتباً گزارش کنند.

به گزارش روابط عمومی؛ بیات رییس کمیته مدیریت هزینه‌ها نیز در ادامه این جلسه به ضرورت استفاده بهینه از منابع شرکت و نقش کلیدی مدیران واحدهای ستادی و عملیاتی در اعمال مدیریت و نظارت بر هزینه واحدهای مربوطه اشاره کرد و گفت: از آنجاییکه باید در جلسات گروه مالی ملت پاسخگوی همه هزینه‌ها باشیم لذا توجه جدی و نظارت مدیران امری مهم بشمار می‌آید.

وی با ارائه گزارشی از هزینه‌ مدیریت‌های ستادی، بر ضرورت اعمال نظارت مدیران واحدهایی که هزینه‌های آنها در مقایسه با گذشته افزایش داشته است تأکید و خواستار کنترل بیشتر به منظور کاهش هزینه‌ها شد.

بنابراین گزارش؛ بیات همچنین با اشاره به افزایش هزینه برخی واحدهای عملیاتی برغم کاهش درآمدهای آنها، خواستار اتخاذ تمهیدات لازم از سوی مدیران مربوطه شد.

برپایه این گزارش؛ در این نشست همچنین درخصوص هزینه‌های شرکت تعاونی مسکن و مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت نیز تصمیماتی اتخاذ شد.

 

تاریخ درج خبر:سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨ زمان درج خبر:٠٩:٣١ شماره خبر:٢٥٤٠ تعداد نمایش خبر:1286

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: