اخبار > استمرار فعالیت‌های موفقیت‌‌آمیز طرح و اندیشه در گرو برنامه عملیاتی بلند مدت استمحسن شجاع مدیر شعب منطقه 4:

استمرار فعالیت‌های موفقیت‌‌آمیز طرح و اندیشه در گرو برنامه عملیاتی بلند مدت است

استمرار فعالیت‌های موفقیت‌‌آمیز طرح و اندیشه در گرو برنامه عملیاتی بلند مدت است

محسن شجاع مدیر شعب منطقه 4 بانک ملت در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی شرکت طرح و اندیشه با موضوع اجرای طرح مشکاه ، با ابراز رضایت از عملکرد این شرکت در حوزه وصول مطالبات، استمرار موفقیت های طرح واندیشه را در گرو برنامه عملیاتی بلندمدت هم راستا با اهداف بانک ملت دانست.
به گزارش روابط عمومی وی در این مصاحبه که صبح یکشنبه 24 دیماه انجام شد و آقایان عبادی پور معاون عملیات تهران و عبداله زاده مدیر روابط عمومی شرکت نیز در این گفتگو حاضر بودند تیم جدید مدیریتی مجموعه را از جمله مهم ترین عوامل موفقیت شرکت در یک سال اخیر دانست که توانسته اند ضمن برقراری تعامل دوسویه و مثبت بین شرکت و بانک، از پتانسیل و ظرفیت های موجود به نحو مطلوب در راستای تحقق اهداف استفاده کنند.
مدیر شعب منطقه 4 بانک ملت در ادامه، روند عملکرد شرکت طرح و اندیشه را در مقایسه با گذشته رو به پیشرفت و قابل دفاع عنوان کرد و با اشاره به برخی مشکلات موجود بین شعب بانک و شرکت در حوزه کارمزد و همچنین تفکیک قائل نشدن نقش موثر شعبه و شرکت در وصول پرونده ها برغم تقویت تعاملات و همجنس شدن همه ارکان شرکت با بانک، افزود: البته این اختلاف نظرها امری بدیهی و قابل حل هستند از جمله اینکه شرکت می تواند با افزایش تعاملات و آسیب شناسی درست اینگونه مسائل حاشیه ای، ضمن تغییر در نگرش‌ها، نتایج مورد نظر را محقق سازد.
محسن شجاع تأکید کرد: وصول مطالبات کاری دشوار است که تنها در سایه همکاری دو سویه شعبه و شرکت به نتیجه مطلوب خواهد رسید.
وی وظیفه اصلی وصول معوقات را متوجه شعب بانک دانست و افزود:شرکت طرح و اندیشه تأسیس شده است تا به عنوان بازویی توانمند شعب را در ایفای رسالت شان یاری دهد، لذا نباید انتظار داشته باشیم طرح واندیشه به تنهایی همه کار را به نتیجه برساند.
مدیر شعب منطقه 4 بانک ملت در بخش دیگری از این گفتگو به موضوع سودآوری در بانک اشاره کرد و افزود: مادامیکه این تفکر در بانک وجود داشته باشد که متر و معیار اصلی،سودآوری است نتایج مطلوب حاصل نخواهد شد چراکه امروزه میزان جریان نقدینگی آتی در بانک، متر و سنجش است و در سیستم حسابداری دنیا نیز شاخص سود از این صورت ها حذف شده است به همین دلیل مجموعه ای با سود ارزیابی نمی شود بلکه رشد جریان نقدینگی ملاک است.
وی تمرکز بر موضوع سودآوری را مربوط به تفکر مدیریتی کوتاه مدت دانست و خاطر نشان کرد:امروزه در نگاه بلند مدت، سود قبل از کسر مالیات و استهلاک یعنی سود عملیاتی مهم است. به عبارت بهتر با این معیار یک رئیس شعبه باید بتواند جریان نقدینگی خود را برای سه سال بعد پیش بینی و براساس آن برنامه ریزی کرده و تلاش خود را معطوف به رشد این نقدینگی نسبت به مدت مشابه در سال های قبل کند.
شجاع با اشاره به ضرورت و اهمیت برنامه بلند مدت در شرکت طرح و اندیشه، این مهم را حتی در مورد وصول پرونده های مشکوک الوصول نیز قابل تعمیم دانست و افزود: طرح و اندیشه می تواند با تهیه برنامه مشخص و مدون برای سه سال بعد،در زمینه وصول پرونده های مشکوک الوصول ، همه اقدامات مورد نیاز را در راستای تحقق برنامه مدیریت نماید.
وی در عین حال بخشی از اقدامات را در قالب برنامه مدون متوجه شعب دانست و تصریح کرد: شعب
می توانند در حوزه پیشگیری،اهلیت سنجی و اعتبار سنجی و همچنین ارائه درست و اصولی تسهیلات به متقاضیان،نقش مهمی در جلوگیری از ایجاد مطالبات و از جمله ورود به سرفصل مطالبات مشکوک الوصول داشته باشند به عنوان مثال با اخذ وثائق مطمئن هنگام ارائه تسهیلات ، مشکلات وصول اینگونه پرونده ها را برای شرکت طرح و اندیشه کاهش دهند.
شجاع بخش مهم و اصلی اقدامات در خصوص تدوین و اجرای برنامه بلند مدت شرکت برای پرونده‌های مشکوک الوصول را نیز متوجه به طرح و اندیشه دانست که بر اساس آن باید بتواند با استفاده از ابزارهای موجود، اهداف مشخص خود را در قالب برنامه مدون به منظور کاهش این پرونده ها در سه سال آینده تحقق بخشد.
به گزارش روابط عمومی مدیر شعب منطقه 4، ضلع دیگر موفقیت طرح واندیشه در قالب برنامه بلند مدت در حوزه پروندهای مشکوک الوصول را تعامل این شرکت با اداره کل حقوقی بانک به منظور مشارکت و تسریع در پیگیری حقوقی پرونده ها دانست.
شجاع با اشاره به اهمیت وصول پرونده های مشکوک الوصول برای بانک به عنوان منابع بلوکه شده ای که ارزش بالایی دارند و هزینه ای برای آنها پرداخت نشده، ایجاد یک دپارتمان یا واحد تخصصی صرفاً برای این مدل پرونده ها را در شرکت طرح واندیشه خواستار شد که بر اساس آن بتوان با وصول این پرونده‌ها منابع بلوکه شده را آزاد و افزایش نقدینگی را ایجاد کرد.
مدیر شعب منطقه 4، NPL منطقه تحت مدیریت خود را 7/9 و حائز رتبه اول در ناحیه یک دانست که سودآورترین منطقه در کل کشور نیز هست.
وی بهبود در کیفیت ارائه تسهیلات در سالهای اخیر را باعث بهبود روند NPL ارزیابی کرد و از محور قرار گرفتن این شاخص در طرح مشکاه ابراز خرسندی کرد.
شجاع در بخش دیگری از این گفتگو موضوع برون سپاری را امری طبیعی و فراگیر در دنیا دانست که به دوشکل صورت می گیرد. مدیر شعب منطقه 4 واگذاری یک فعالیت به صورت کلی به برخی شرکت ها و همکاری های پروژه ای را دو شکل برون سپاری عنوان کرد و افزود: روش مطلوب همکاری شرکت طرح واندیشه با بانک ملت در این حوزه می تواند در قالب شکل دوم یعنی همکاری پروژه ای باشد به گونه ای که شرکت پرونده ای با بانک همکاری کند هرچند این موضوع به دلیل کثرت و حجم بالای پرونده های مطالباتی قدری مشکل خواهد بود لذا باید دقت شود در رسالتی که بر عهده شرکت قرار گرفته است به کیفیت روش ها توجه گردد.
وی در همین زمینه نیز پیشنهاد کرد با هدف اثربخشی بیشتر اقدامات شرکت طرح واندیشه در حوزه پرونده های مطالباتی زیر یک میلیارد ریال واحدی مجزا ایجاد شود تا با پیگیری بیشتر و تخصصی تر این موضوع، ضمن کاهش مطالبات زیر یک میلیارد ریال که در ردیف مطالبات سهل الوصول قرار دارند بتوان به این روند سرعت بیشتری داد و کاهش 40 یا 50 درصدی را در این حوزه شاهد بود.
مدیر شعب منطقه 4 بانک ملت ایجاد کارگروه‌هایی متشکل از معاونین و رؤسای اعتباری شعب با رؤسای ادارات عملیات وکارشناسان وصول شرکت طرح واندیشه را جهت بررسی تفکیک شده پرونده های مطالباتی هر منطقه نیز پیشنهاد داد که این کارگروه‌ها خروجی جلسات و نتایج آنها را مکتوب کنند و در ادامه در نشست های کارشناسی با حضور نماینده اداره حقوقی منطقه،نتایج جلسات به طور مستمر مورد بررسی قرار گیرد.
وی یکی از مزایای مهم تشکیل این مدل کارگروه های عملیاتی را علاوه بر دستیابی به نتایج مورد نظر،ایجاد تعاملات نزدیک تر و مثبت بین بانک و شرکت دانست.
شجاع در پایان با تاکید مجدد بر رضایت منطقه 4 از عملکرد طرح واندیشه و تقدیر از مجموعه مدیریتی این شرکت،شرایط را رو به جلو و امید بخش خواند و ابراز امیدواری کرد با همسو شدن بیشتر شرکت و شعب اهداف مد نظر بانک بهتر از گذشته محقق گردد.


 

 

تاریخ درج خبر:دوشنبه ٢٥ دی ١٣٩٦ زمان درج خبر:١٨:٢٠ شماره خبر:١٨٨٢ تعداد نمایش خبر:1851

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: