اخبار > با اصلاح زیر ساخت ها، اهداف عملیاتی محقق می شودرئیس شعبه دمشق بانک ملت:

با اصلاح زیر ساخت ها، اهداف عملیاتی محقق می شود

با اصلاح زیر ساخت ها، اهداف عملیاتی محقق می شود

 مسعود قوچانی رئیس شعبه دمشق بانک ملت در گفتگو با روابط عمومی شرکت طرح و اندیشه مطالبات را برای هر بانک یا موسسه مالی به مثابه سمی دانست که باعث قفل شدن منابع می‌گردد و وصول مطالبات را تنها راه بازگرداندن منابع راکد به چرخه تولید و نقدینگی عنوان کرد.
وی در این گفتگوی اختصاصی که روز یکشنبه ۱۸ آذر ماه و با حضور سعید حاج محمدی دبیر ستاد مرکزی طرح شفق انجام شد جذب منابع ارزان قیمت را برای بانک‌ها یک چالش اساسی برشمرد و افزود: زمانی که با پیگیری، مذاکره و اقدامات قانونی همزمان منابعی که بیش از 5 سال قفل بوده آزاد می شود و وارد چرخه بانک می‌گردد اتفاق مهمی صورت می‌گیرد که در سطح کلان دارای اهمیت بالایی است به همین دلیل در برنامه عملیاتی شعبه هم نمره بالایی را به خود اختصاص می‌دهد لذا وصول مطالبات با نقش مهم خود در این حوزه می تواند بازوی توانمندی برای شعب در رسیدن به اهداف مشخص شده باشد.
 قوچانی حرکت طرح و اندیشه را به سمت استفاده از ابزارهای حقوقی و نوین جهت وصول اقلام مطالباتی،اتفاق مهمی ارزیابی کرد و آن را نمایانگر بالغ تر شدن شرکت و همسو شدن با اهداف و انتظارات بانک دانست.
بنابراین گزارش وی به تردید خود در مورد ارجاع برخی پرونده‌ها به شرکت در گذشته اشاره و تصریح کرد :ما اکنون پیگیری های مستمر و تلاش کارشناسان شرکت با توجه به گزارش کارهایی که توسط آنها ارائه می شود از تغییرات محسوس در عملکرد شرکت حکایت دارد، همچنین ایجاد تیم ویژه وصول برای پیگیری پرونده‌های خاص توسط طرح و اندیشه باعث به جریان افتادن پرونده‌های سخت و تلاش در جهت به نتیجه رسیدن آنها شده است که این موضوع خبر بسیار خوشحال کننده‌ای برای شعب است.
قوچانی با ابراز رضایت از عملکرد تیم ویژه شرکت طرح و اندیشه خاطر نشان کرد: در 6 ماه گذشته با وجود این تیم نتایج ملموسی در وصول حاصل شده است. برای مثال در یک سری از پرونده ها و مطالبات خردی که بیش از ده سال از آنها گذشته و به نوعی فرسوده شده بود و هیچ نشان و اثری از شخص وام گیرنده موجود نبود نتایج خوب و قابل توجهی با پیگیری های کارشناسان این تیم به دست آمده است.
وی اقدامات شرکت طرح واندیشه را در خصوص برخی وام های خرد بالای ده سال و یا پرونده‌های مربوط به خودروهای فرسوده اسقاط شده بسیار راضی کننده دانست و از این بابت ضمن ابراز رضایت از عملکرد شرکت،خواستار به کارگیری وکلای متعهد وخبره بیشتری برای پرونده های خاص شد تا از طریق تسلط آنها بر امور حقوقی،خروجی‌های بیشتری بدست آید.
رئیس شعبه دمشق ایجاد تعاملات مثبت را میان شرکت و شعب موثر و راهگشا دانست و در ادامه به انتظارات شعب بانک از شرکت پرداخت و افزود: در پرونده‌های خرد و موارد تقسیط شده که توسط هر دو مجموعه شعبه و شرکت پیگیری می شود باید بپذیریم که پیگیری های شعبه شدت و اثر بخشی دارد.
وی شعبه دمشق را در ردیف شعبی دانست که به واسطه رصد هر روزه اقلام مطالباتی، کاهش قابل توجهی در این زمینه داشته است و همکاران بانکی شعبه روزانه موظف به ارائه گزارش و پاسخگویی در خصوص اقلام مطالباتی و رشد معوقات این شعبه هستند و همین امر موجب شده تا رشد مطالبات کنترل شده و کاهش یابد.
وی با اشاره به اجرای طرح شفق، این طرح را علیرغم همسویی با اهداف کلی بانک و حائز اهمیت بودن آن جهت حصول نتایج مورد نظر کافی ندانست و تصریح کرد: به طور کلی موافق طرح های مقطعی نیستم بلکه طرفدار استمرار طرح های انگیزشی هستم چون معتقدم نتایج به مراتب بهتری حاصل خواهد شود.
قوچانی در همین راستا اصلاح زیرساخت‌ها را عامل مهم در تحقق نتایج و اهداف برشمرد و ایجاد طرح های روزانه را باعث پویایی و بالندگی بیشتر پرسنل ارزیابی و خاطر نشان کرد: علت اصلی موفقیت شعبه دمشق در افزایش میزان وصول نقدی،رصد هر روزه آمار،پیگیری معوقات به صورت مداوم و در نهایت ایجاد انگیزه در افراد دانست که منجر به تحقق اهداف و انتظارات مورد نظر شده است.

 

تاریخ درج خبر:پنج شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٦ زمان درج خبر:٠٨:١٥ شماره خبر:١٨٣١ تعداد نمایش خبر:1048

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: