اخبار > تشریح همه زوایای طرح شفق در گفتگوی اختصاصی با قائم مقام مدیرعاملتشریح همه زوایای طرح شفق در گفتگوی اختصاصی با قائم مقام مدیرعامل

تشریح همه زوایای طرح شفق در گفتگوی اختصاصی با قائم مقام مدیرعامل

بدنبال اعلام اجرای طرح " شفق " (خزان مطالبات ) در پاییز 96 که بر اساس ضرورت ها و اهداف مشخصی طراحی شده است و به منظور پرداختن به تمام زوایا و نکات مرتبط با این طرح در راستای اطلاع رسانی بهتر بین همکاران ، روابط عمومی شرکت گفتگویی با سعید عسگری قائم مقام مدیر عامل شرکت طرح و اندیشه انجام داده است که مشروح آن در ادامه می آید:
سعید عسگری در ابتدا با اشاره به وجه تسمیه انتخاب نام طرح شفق، این عنوان را مصداق خزان و افول مطالبات بانکی دانست که بر اساس اهداف تعیین شده بانک در مقطع پیش رو و کاهش میزان مطالبات در سرتاسر کشور اجرا خواهد شد.
وی در ادامه توضیحات خود درباره طرح شفق به چهار مقطع اصلی بانک در3/31 ،6/31 ،9/30 و 12/29 اشاره کرد و افزود: با توجه به اهداف بانک و وضعیت اقتصادی کشور برای هریک از این مقاطع تمهیدات مشخصی پیش بینی شده است.
قائم مقام مدیرعامل در ادامه خاطر نشان کرد: از آن جا که بانک ملت در شش ماهه اول در مباحث اعتباری سیاست انقباضی دارد و در نیمسال دوم به دلیل رونق بازار، رویکرد آن از انقباضی به انبساطی تغییر می کند لذا شرکت طرح و اندیشه نیز در راستای تغییر خط مشی بانک و فرایند کلی اقتصادی کشور در نیمسال دوم، اجرای طرحی را جهت تحقق اهداف تعیین شده بانک در دستور کار خود قرار داده است.
وی اهداف اصلی این طرح را افزایش میزان وصول نقدی با توجه به انتظارات مدیران ارشد بانک و همچنین کاهش میزان مطالبات در مقطع پیش رو دانست.
عسگری همچنین در خصوص نقش و نوع مشارکت ستاد در طرح شفق به مواردی از قبیل پیگیری ، مکاتبات، برنامه ریزی،ارسال پیامک، برقراری ارتباط با همکاران در کل کشور، اعلان ورود به طرح و رهگیری فاصله ها تا اهداف طرح اشاره کرد و افزود: ستاد می تواند با پشتیبانی از واحد عملیات از راه هایی که به آن اشاره شد واحد عملیات را در انجام وظیفه اصلی یاری کند تا این واحد بدون هیچ دغدغه ای صرفاً به کار وصول بپردازد،لذا از این منظر فعالیت ستاد و نوع مشارکت آن ها در طرح بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است.
قائم مقام مدیرعامل در ادامه نحوه ارزیابی فعالیت عملیات و ستاد را تشریح کرد و یکی از وظایف اعضای ستاد شفق را ارزیابی واحدهای عملیاتی بر اساس آمار به دست آمده و ارزیابی مستقیم واحدهای ستادی دانست.
عسگری با اشاره به این که این طرح در بانک مورد مشابه داشته است ، افزود: اگرچه طرح شفق با الگو گیری از نمونه های مشابه در بانک ایجاد شده است اما کاملاً در فضایی متفاوت ارائه می شود و تفاوت اصلی این طرح با سایر طرح ها در تلفیق اهداف سازمانی بانک و تأمین اهداف شرکت به صورت توأمان است .
وی در ادامه با اشاره به سابقه خوب و قابل توجه طرح و اندیشه در دو مقطع قبلی ،ابراز امیدواری کرد این طرح صد در صد به نتیجه برسد و فاز دوم طرح از اول دی ماه با تغییراتی که طبق برنامه متعاقباً اعلام خواهد شد دستاوردهای چشمگیری را در پی خواهد داشت .
عسگری با تاکید بر این موضوع که طرح شفق بر اساس انتظارات و نیاز بانک ملت به عنوان کارفرمای اصلی طراحی شده است و برای تمامی شعب بانک متناسب با وضعیت مطالبات هر شعبه در سراسر کشور اجرا خواهد شد لذا از همه واحدهای عملیاتی و ستادی خواست تا اهداف اصلی این طرح را مد نظر قرار دهند و تلاش خود را معطوف به تحقق اهداف آن نمایند.
وی در پایان نیز در خصوص اجرای طرح در دفاتر استانی به تشکیل ستادی به ریاست مدیر دفتر همان استان اشاره کرد و افزود: اعضای ستاد شفق در تهران به منظور تبیین طرح ، رفع ابهامات و نظارت بر حسن انجام طرح درناحیه دو و سه ، چهار استان را انتخاب خواهند کرد و ضمن حضور در این استان ها امور مربوط به طرح را پیگیری خواهند کرد.

 

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ زمان درج خبر:١٥:٥٧ شماره خبر:١٦٩٧ تعداد نمایش خبر:1434

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: